DPS

Czym jest sufit podwieszany?

Sufit podwieszany ma za zadanie nie tylko zakryć nieestetycznie wyglądający, stary i zniszczony sufit, ale również pozwala na interesującą i niestandardową aranżację wnętrza. Konstrukcja rozwiązań podwieszanych składa się przede wszystkim z aluminiowych profili oraz z zamontowanych na nich płyt kartonowo-gipsowych. Dzięki takiemu połączeniu można stworzyć z nich ciekawe kompozycje na suficie, jak na przykład łuki czy skosy. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że nie trzeba decydować się na montaż na całej powierzchni sufitu. Można ograniczyć się wyłącznie do aranżacji na obwodzie pomieszczenia lub też tylko na środku. Wszystko zależy już od wybranego projektu, a także od tego, jaki efekt chce się uzyskać.

Czy każdy może przeprowadzić montaż sufitu podwieszanego?

Cały proces montażu wbrew pozorom jest nie aż tak bardzo skomplikowany. Osoba, która nie zajmowała się tym nigdy wcześniej po przeczytaniu serii kilku poradników powinna we własnym zakresie sobie z tym poradzić, bez konieczności zamawiania ekipy montażowej. Jednak wielu producentów zaleca, aby instalacja sufitu podwieszanego została przeprowadzona przez fachowca -głównie ze względu na znajomość przez nich dostępnych systemów montażowych, a także posiadaną wiedzę i doświadczenie.

Jak wygląda montaż sufitu podwieszanego?

Montaż sufitu podwieszanego nie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, jednak mimo to jest bardzo czasochłonna. Nie bez znaczenia jest tu poziom skomplikowania projektu oraz powierzchnia samego sufitu. W zależności od tych czynników montaż może zająć więcej lub mniej czasu. Należy także podkreślić, że przed przystąpieniem do prac, należy odpowiednio przygotować pomieszczenie, w którym będą miały one miejsce. Warto także przygotować stanowisko, gdzie będzie można przycinać aluminiowe profile oraz płyty kartonowo-gipsowe.
Prace rozpoczynają się przycięcia, a następnie zamontowania profili aluminiowych. Powstaje w ten sposób szkielet konstrukcji, do którego na specjalnych kotwach będą umieszczane płyty. Najczęściej popełnianym błędem jest zły dobór kotew albo złe rozstawienie wkrętów mocujących płytę do rusztu. Zanim rozpocznie się pracę warto sprawdzić, czy na pewno zostały wybrane odpowiednie elementy konstrukcji. Po przymocowaniu płyt do szkieletu, pozostaje tylko zamaskowanie łączeń oraz nałożenie szpachli na całość sufitu. Kolejnym etapem jest wyszlifowanie i zagruntowanie powierzchni sufitu podwieszanego. Ostatnią czynnością jaka pozostaje, to pomalowanie powierzchni na wybrany kolor.

Czy sufit podwieszany jest najlepszym wyjściem?

Trzeba przyznać, że mimo dużej ilości pracy i czasu koniecznych do zamontowania sufitu podwieszanego jest to dalej jedna z najpopularniejszych opcji aranżacji powierzchni stropowych. Jednak czy jest to najlepsze wejście? Już od dłuższego czasu na rynku dostępne są o wiele ciekawsze rozwiązania, których montaż jest o wiele prostszy i nie jest tak czasochłonny.

Ciekawsze rozwiązanie!

Sufity napinane zyskują coraz większą popularność. Dzieje się to nie tylko ze względu na o wiele krótszy czas instalacji konstrukcji, ale przede wszystkim z powodu praktycznie nieskończonych możliwości personalizacji, które oferują. Powierzchnia systemów napinanych wykonana jest ze specjalnego polimeru co sprawia, że można uzyskać o wiele ciekawsze kształty z ich wykorzystaniem niż przy technologii podwieszanej. Membrana sufitu napinanego posiada pamięć kształtu, jest także wodoodporna, nie wchłania wilgoci oraz nie przyciąga kurzu.
Dostępnych jest wiele ciekawych systemów powierzchni napinanych, które nadadzą pomieszczeniu oryginalnego i przede wszystkim nowoczesnego wyglądu.> WYPEŁNIJ NASZ FORMULARZ KONTAKTOWY BY MÓC RAZEM Z NAMI STWORZYĆ NIEPOTWARZALNY SUFIT!