DPS

Sufit podwieszany – rozwiązanie doskonałe?

Sufity podwieszane mają za zadanie nie tylko zakryć nieestetycznie wyglądające stare i zniszczone sufity, ale także dają więcej możliwości aranżacyjnych. Konstrukcja rozwiązań podwieszanych składa się przede wszystkim z aluminiowych profili oraz z zamontowanych na nich płyt kartonowo – gipsowych. Dzięki takiemu połączeniu można stworzyć z nich ciekawe kompozycje na suficie, jak na przykład łuki czy skosy. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że nie trzeba decydować się na montaż na całej powierzchni sufitu. Można ograniczyć się wyłącznie do aranżacji na obwodzie pomieszczenia lub też tylko na środku. Wszystko zależy już od wybranego projektu, a także od tego, jaki efekt chce się uzyskać.

 

Montaż sufitu podwieszanego – samodzielnie czy zatrudnić fachowca?

Cały proces montażu sufitu podwieszanego wbrew pozorom nie jest aż tak bardzo skomplikowany. Mimo to warto jednak postawić na sprawdzoną ekipę montażową, zwłaszcza w przypadku nieco bardziej skomplikowanych projektów. Bez wątpienia fachowcy poradzą sobie znacznie szybciej z montażem sufitu podwieszanego.

Jak wygląda proces montażu takiego sufity? Przed przystąpieniem do prac należy odpowiednio przygotować i zabezpieczyć pomieszczeniem, w którym będzie montowany sufit podwieszany. Warto także przygotować stanowisko, gdzie będzie można przycinać aluminiowe profile oraz płyty kartonowo-gipsowe.  Prace rozpoczynają się od przycięcia, a następnie zamontowania profili aluminiowych. Powstaje w ten sposób szkielet konstrukcji, do którego na specjalnych kotwach będą mocowane płyty. Najczęściej popełnianym błędem jest zły dobór kotew albo złe rozstawienie wkrętów mocujących płytę do rusztu. Zanim rozpocznie się pracę, warto sprawdzić, czy na pewno zostały wybrane odpowiednie elementy konstrukcji. Po przymocowaniu płyt do szkieletu, pozostaje tylko zamaskowanie łączeń oraz nałożenie szpachli na całość sufitu. Kolejnym etapem jest wyszlifowanie i zagruntowanie powierzchni sufitu podwieszanego. Ostatnią czynnością jaka pozostaje, to pomalowanie powierzchni na wybrany kolor.

 

Czy sufity podwieszane to najlepsze rozwiązanie?

Trzeba przyznać, że mimo dużej ilości pracy i czasu koniecznych do zamontowania sufitu podwieszanego jest to dalej jedna z najpopularniejszych opcji aranżacji powierzchni stropowych. Jednak czy sufity podwieszane to najlepsze wyjście? Już od dłuższego czasu na rynku dostępne są o wiele ciekawsze rozwiązania, których montaż jest znacznie prostszy i zdecydowanie mniej czasochłonny, a także dają one jeszcze więcej możliwości aranżacyjnych.

 

Ciekawsze rozwiązanie!

Sufity napinane zyskują coraz większą popularność. Dzieje się to nie tylko ze względu na o wiele krótszy czas instalacji konstrukcji, ale przede wszystkim z powodu praktycznie nieskończonych możliwości personalizacji, które oferują. Powierzchnia systemów napinanych wykonana jest ze specjalnego polimeru co sprawia, że można uzyskać o wiele ciekawsze kształty z ich wykorzystaniem niż przy technologii podwieszanej. Membrana sufitu napinanego posiada pamięć kształtu, jest także wodoodporna, nie wchłania wilgoci oraz nie przyciąga kurzu.


Dostępnych jest wiele ciekawych systemów powierzchni napinanych, które nadadzą pomieszczeniu oryginalnego i przede wszystkim nowoczesnego wyglądu.

> WYPEŁNIJ NASZ FORMULARZ KONTAKTOWY BY MÓC RAZEM Z NAMI STWORZYĆ NIEPOTWARZALNY SUFIT!