Czym wykończyć sufit na poddaszu? Pytanie to zadaje sobie każdy, kto chce zagospodarować tę nietypową, domową przestrzeń. Na szczęście istnieje kilka metod służących temu, by zrobić to w sposób przemyślany, estetyczny i funkcjonalny.
Czym wykończyć sufit na poddaszu? To zależy
Wielu z nas w czasie prac budowlanych zastanawia się nad tym, czym wykończyć sufit na poddaszu. Tymczasem okazuje się, że dobór najlepszych rozwiązań zależy od tego, jak pragniemy zaaranżować to miejsce. W przypadku pomieszczeń suchych takich jak pokój, garderoba czy korytarz stosuje się inne materiały wykończeniowe niż w przypadku łazienek, czy kuchni, w których wilgotność z pewnością jest, choćby okresowo, zdecydowanie wyższa. O czym zatem należy pamiętać, stosując poszczególne materiały?
Tradycyjne rozwiązania – czy są najlepsze?
Gdy przychodzi czas na remont domu, wiele osób decyduje się na to, by prace te wykonać z zastosowaniem płyt kartonowo-gipsowych. Nie brakuje przecież fachowców, którzy dobrze znają te materiały i specjalizują się w ich montażu. Niestety samo rozwiązanie ma wady, ponieważ na powierzchni sufitu pojawiają się pęknięcia. W takiej sytuacji inwestorzy zastanawiają się nad tym, czy istnieje sposób na pękające płyty gipsowe. Na tak postawione pytanie istnieje wiele odpowiedzi. Nie brakuje przy tym innych sposobów na to, by sufit na poddaszu wyglądał estetycznie, a przy tym przyczynił się do zwiększenia izolacji termicznej budynku.
Zabezpieczenie budynku przed niskimi temperaturami
Niezależnie od tego, jaką funkcję będzie miało pomieszczenie znajdujące się na poddaszu, pewne jest to, że powinno zostać odpowiednio odizolowane od warunków zewnętrznych. Dach narażony jest na bezpośrednie oddziaływanie słońca i niskiej temperatury, co z kolei ma przełożenie na to, ile stopni jest wewnątrz budynku. By podczas zimy w domu panowało przyjemne ciepło, dobrze zastosować materiały podnoszące izolację termiczną. Jednym z często stosowanych w tym celu jest pianka poliuretanowa.
Jakie sposoby ocieplenia mamy do dyspozycji
Masa metodą natryskową dociera do wszystkich (nawet trudno dostępnych) przestrzeni, szczelnie je wypełniając. W ten sposób minimalizuje się wystąpienie tzw. mostków termicznych, czyli miejsc, gdzie izolacja termiczna może być przerwana, co z kolei przyczynia się do obniżenia temperatury wewnątrz pomieszczenia. Innym materiałem pozwalającym wykończyć sufit na poddaszu jest wełna mineralna. Ma właściwości izolacyjne, a jej montaż można wykonać samodzielnie. Wiadomo jednak, że opisywane tu rozwiązania mają dobre właściwości, ale nie wpływają pozytywnie na estetykę pomieszczenia. Z czego skorzystać, by stało się ono piękne i wyjątkowe?
Estetyczne poddasze? To proste!
Wiadomo już, jakie materiały zastosować, by sufit na poddaszu został zaizolowany. Wiemy również, że do prac wykończeniowych można użyć sprawdzonych materiałów, jednak istnieje rozwiązanie, dzięki któremu to pomieszczenie będzie nie tylko prezentowało się nienagannie, ale zostanie także odpowiednio zaizolowane. To sufity napinane. Wykonane z wytrzymałej folii PVC są nieprzemakalne i odporne na kurz, dzięki cienkiej warstwie teflonu. Dodatkowo prace z ich użyciem przebiegają nad wyraz szybko i są bezpyłowe.
Ponadto powłoki te dostępne są w wielu różnych kolorach, o czym można przekonać się, sprawdzając symulator kolorów i tekstur. W jaki sposób wykorzystywane są nie tylko w domach i mieszkaniach, ale także miejscach użyteczności publicznej? Wystarczy zerknąć okiem na poniższą galerię:
Dobrze pamiętać, że na powierzchni elastycznego materiału może znaleźć się dowolnie wybrana grafika, a sufit z nadrukiem prezentuje się znakomicie, o czym przekonało się już wielu użytkowników. Skontaktuj się z naszymi konsultantami, by poznać inne zalety stosowanych przez nas materiałów. Sufit na poddaszu, z ich użyciem, będzie wyglądał niepowtarzalnie!
Poddasze może prezentować się intrygująco z użyciem materiałów DPS. Zajmujemy się ich montażem i dystrybucją już ponad 20 lat i zrealizowaliśmy setki projektów. Przekonaj się, co możemy zrobić dla Ciebie!
Bezpłatna wycena sufitu z nadrukiem
Dodaj komentarz