W przypadku konstrukcji takiej jak sufit napinany, cena nie jest uzależniona tylko i wyłącznie od powierzchni projektu. W internecie nie odnajdziemy dokładnych informacji dotyczących kosztów inwestycji, ale można się dowiedzieć, co będzie wpływać na wycenę sufitu napinanego.
Kalkulatory internetowe a wycena u fachowca
Na wielu stronach można odnaleźć kalkulatory online, które obliczają cenę sufitu napinanego na podstawie podanych parametrów. Niestety, taka wycena często znacząco odbiega od tej, którą poda nam fachowiec po zebraniu wszystkich niezbędnych informacji osobiście. Różnica bierze się stąd, że klienci rzadko kiedy posiadają na tyle fachową wiedzę, aby móc przebadać wszystkie składowe ceny sufitu napinanego. Stąd w kalkulatorach online nie wymaga się podawania wszystkich parametrów. Jeśli zależy ci na całościowej i profesjonalnej wycenie, najlepiej jest zaprosić fachowca do swojego domu.
Wycena sufitu napinanego
- Rozmiar sufitu i ilość zamawianego towaru
Rozmiar sufitu i ilość zamawianego towaru nie wpływają wyłącznie na cenę końcową, ale przede wszystkim na koszt jednego metra kwadratowego sufitu. Wiele osób kupuje sufit napinany „na próbę”, co w rezultacie nie jest opłacalne. Spójrzmy na taki przykład: zamawiamy projekt stropu do sypialni i montujemy go. Jeśli jesteśmy zadowoleni, składamy kolejne zamówienie do innego pomieszczenia. W takim przypadku zapłacimy więcej, aniżeli decydując się na obydwa stropy za pierwszym razem.
- Kształt powłoki
Każdy z nas lubi niebanalne rozwiązania. W końcu sufity napinane służą nie tylko temu, aby ukryć np. nierówności i mankamenty pierwotnego stropu, ale również wnieść do naszego wnętrza oryginalny styl. Niestety, im więcej załamań, fal, zagięć, poziomów – tym większe są koszty produktu. Wpływa na to przede wszystkim czynnik montażu, który jest o wiele bardziej czasochłonny i skomplikowany niż w przypadku prostego projektu.
NIEZWYKŁE SUFITY – POZNAJ OFERTĘ DPS!
- Wysokość i kształt pomieszczenia
Inaczej liczy się montaż w mieszkaniu, a inaczej w pomieszczeniach wyższych, w których strop znajduje się na wysokości kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu metrów. Ma to związek z koniecznością rozstawienia rusztowań, odpowiedniego zabezpieczenia prac itp. Kształt pokoju czy korytarza to kolejny, niezwykle istotny dla ceny czynnik. Najtańsze będzie wykonanie sufitu napinanego w pomieszczeniu na planie kwadratu lub prostokąta. Im więcej narożników, tym bardziej skomplikowany sam proces produkcyjny powłoki oraz montaż sufitu.
- Oświetlenie
Jeśli Klient decyduje się na sufit podświetlany, należy pamiętać, że system oświetleniowy będzie stanowić dużą część inwestycji. Cena sufitu napinanego uzależniona jest od rodzaju zastosowanej technologii. W ofercie Grupy DPS posiadamy następujące rozwiązania:
- Oświetlenie światłowodowe w perforowanym suficie (efekt gwiaździstego nieba)
- Sufit podświetlany taśmami LED umieszczonymi nad powłoką (po obwodzie lub na całej powierzchni)
- Profile świetlne DPS Slim Light
- Plafony oświetleniowe o różnych kształtach
Pamiętajmy też o możliwości zastosowania klasycznego oświetlenia z sufitami napinanymi. Wiszące lampy czy halogenowe punkty świetlne mogą bez trudu zostać zamontowane w powłoce PVC przez naszych instalatorów.
POZNAJ INNOWACYJNE SYSTEMY OŚWIETLENIOWE DPS!
- Dodatki
Ceny rosną w górę w przypadku dodatkowych urozmaiceń – nadruków, zastosowania materiałów tekstylnych czy wykonania perforacji. Pozostałymi kwestiami technicznymi wpływającymi na cenę są typ zgrzewu, ilość narożników oraz długość ewentualnych łuków.
Chcesz dowiedzieć się, ile zapłacisz za swój projekt? Zamów wycenę!
Dodaj komentarz