Często pieczołowicie planujemy wygląd wnętrza naszych domów – projektujemy sypialnię, pokój dzienny, pokoje dziecięce. Sporo miejsca poświęcamy także kuchni i łazience. Gdzieś tam, pod sam koniec przypominamy sobie o przedpokoju, nie przykładając już do niego tak wielkiej wagi. Czy aranżacja przedpokoju jest ważna? My mówimy: tak!
• Czy aranżacja przedpokoju jest ważna?
• Jak urządzić przedpokój?
• Kilka pomysłów aranżacyjnych
Dobre pierwsze wrażenie
Pamiętaj, że przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, które zobaczy każdy wchodzący do domu czy mieszkania. Warto już od początku zrobić dobre wrażenie! Właśnie dlatego aranżacja przedpokoju ma duże znaczenie. Jak właściwie zaprojektować to pomieszczenie?
Czy aranżacja przedpokoju jest ważna?
To, jak zaprojektujesz przedpokój w swoim mieszkaniu, w dużej mierze zależy od ilości miejsca. Często w blokach czy niedużych domkach przedpokoje są naprawdę mikrych rozmiarów, albo też łamią się w literę „L”. W takim układzie aranżacja będzie się nieco rozmywać.
Skoncentruj uwagę na zauważalnych detalach – ciekawie udekoruj ścianę bądź zainwestuj w interesujące oświetlenie. Pomocne mogą się okazać plafony oświetleniowe, dzięki którym zyskasz niebanalne światło, jednocześnie nie obniżając pomieszczenia optycznie.
Zupełnie inaczej wygląda sprawa, jeśli mówimy o mieszkaniu w kamienicy – tu często nie mamy do czynienia z niewielką klitką, a z korytarzem z prawdziwego zdarzenia. W takim przedpokoju możemy też puścić wodze fantazji i stworzyć coś naprawdę wyjątkowego.
Jak urządzić przedpokój?
Możliwości jest sporo. Po pierwsze: barwy. Do przedpokoju zwykle dociera niewiele światła z uwagi na jedno okno lub ich całkowity brak. Zadbaj więc o to, by wnętrze było jasne samo w sobie. Tak popularne ostatnio białe ściany sprawdzą się tu znakomicie.
Po drugie: można wykorzystać tę przestrzeń do stworzenia małej galerii. Powieszenie kilku ciekawych fotografii na ścianach od razu wzbudzi ciekawość odwiedzających oraz wniesie nieco świeżości do pomieszczenia kojarzonego zwykle ze „strefą buforową”.
Po trzecie: nie bój się innowacji. Długi, korytarzowy przedpokój jest wprost stworzony do eksperymentów. Interesującym wyjściem z sytuacji może być zastosowanie sufitu napinanego. Może on występować w wielu kolorach, lub być przyozdobionym grafiką! Zobacz, jak wygląda aranżacja przedpokoju z wykorzystaniem sufitu napinanego DPS® w prywatnym domu:
Kilka pomysłów aranżacyjnych
Mamy dla Ciebie kilka pomysłów, które możesz wykorzystać podczas aranżacji przedpokoju. Mamy nadzieję, że przypadną Ci do gustu!
- Ściany – możesz je przyozdobić starotynkiem, stworzyć na nich powłokę napinaną (sprawdź system DPS® Mirror) lub postawić na klasyczne, jasno pomalowane powierzchnie
- Podłoga – tu potrzebujesz czegoś łatwego w czyszczeniu i wytrzymałego. Wysokiej jakości materiały docenisz zwłaszcza zimą, gdy do przedpokoju będziesz wchodzić w brudnym, ciężkim obuwiu. Wytrzymałe kafle powinny wystarczyć – rozważ matowe zamiast błyszczących.
- Sufit – oprócz zwykłego malowania możesz postawić na sufit podwieszany lub napinany. Oba rozwiązania pozwolą nieco obniżyć strop, jeśli tego potrzebujesz, oraz wyrównać go. W przypadku powłoki napinanej DPS® zyskasz nieco więcej możliwości aranżacyjnych (szeroka paleta barw, grafiki, różne kształty)
Mamy nadzieję, że te podstawowe porady sprawią, że na pytanie: „czy aranżacja przedpokoju jest ważna” odpowiesz bez wahania. Nie bój się eksperymentować, jednak jeśli potrzebujesz porady lub masz pytania dotyczące membran napinanych DPS®, skontaktuj się z naszymi specjalistami, klikając przycisk poniżej!