Choć sufity podwieszane to jedno z najpopularniejszych rozwiązań aranżacyjnych dla sufitów, nie jest jedynym słusznym. Co zamiast sufitu podwieszanego możemy zainstalować w swoim domu czy biurze? Istnieje kilka ciekawych alternatyw, o których warto wiedzieć. Przekonajmy się!
• Co zamiast sufitu podwieszanego?
• Powłoki napinane
• Jak spersonalizować sufit napinany?
Klasyczne wyjście
Co sprawia, że klienci tak często wybierają sufity podwieszane dla swoich domów? Przemawia za tym kilka ważnych argumentów. Oto one:
- Stosunkowo łatwy montaż – choć wymaga nieco precyzji i udziału przynajmniej kilku osób, przy zachowaniu ostrożności nie należy do trudnych przedsięwzięć
- Dość wysoka wytrzymałość – płyty kartonowo-gipsowe spełniają swoje zadanie i cechują się sporą odpornością na uszkodzenia
- Wyrównanie powierzchni stropu – dzięki zamontowaniu sufitów podwieszanych nawet najbardziej krzywy sufit będzie prosty (pod warunkiem zastosowania odpowiednich taśm kryjących łączenia)
- Cena – jeśli nie wiadomo, o co chodzi… za sufity podwieszane zapłacimy stosunkowo niedużo, choć oczywiście zależy to od powierzchni sufitu, stopnia skomplikowania remontu itp.
Co zamiast sufitu podwieszanego?
Co zatem sprawdzi się zamiast podwieszanego sufitu? Jednym z alternatywnych rozwiązań są kasetony sufitowe. Styropianowe, lekkie płyty również mają kilka zalet, jak choćby tę, że ;nie obciążają stropu. Ma to szczególne znaczenie, jeśli mieszkamy w starym budownictwie (kamienica, stary dom itp.). Zachęcająca jest też ich cena oraz banalny montaż, wymagający jednak dość równego podłoża.
Istnieje jednak rozwiązanie, które łączy zalety sufitu podwieszanego oraz kasetonów, dokładając do tego jeszcze kilka. O czym mowa?
Powłoki napinane
Grupa DPS produkuje sufity napinane – odmianę sufitów podwieszanych, która jednak znacząco różni się od stropu z płyt kartonowo-gipsowych. Zacznijmy od materiału. Produkty DPS tworzone są z polimerów, czyli innymi słowy z PVC. Powstała powłoka jest rozciągliwa, wytrzymała na uszkodzenia i… wodoodporna. Dzięki pamięci kształtu nawet zalana kilkudziesięcioma litrami wody membrana po odlaniu zgromadzonej wody wróci do właściwej formy w krótkim czasie.
Powłoki napinane są przede wszystkim lżejsze, charakteryzują się także ogromnymi możliwościami personalizacji. To właśnie jest ich największą siłą – śmiało można wykorzystać je zamiast sufitu podwieszanego.
Jak spersonalizować sufit napinany?
Na początku wybieramy system, który najbardziej nam odpowiada. W ofercie DPS znajduje się wiele rodzajów systemów sufitowych, obejmujących zarówno różne rodzaje powłok, jak i konkretne techniki montażu.
Systemy DPS:
- DPS Classic
- DPS Light
- DPS Mirror
- DPS Wall
- DPS Picture
- DPS Lume
- Kostki Lako
Na tym jednak nie kończą się opcje do wyboru. Pozostaje decyzja rozstrzygająca, w jaki sposób sufity napinane zostaną zainstalowane. Polecaną techniką jest metoda Wall2Wall, wypełniająca przestrzeń pomiędzy ścianą a sufitem, nie pozostawiając żadnej szczeliny. To szczególnie przydatne w niskich pomieszczeniach, w których kilkucentymetrową przerwę widać wyraźnie.
Pozostaje jeszcze kwestia koloru – i tutaj jest w czym wybierać. Oferta DPS zawiera ponad 100 różnych odcieni! Koniec z nudnymi, białymi sufitami w każdym pomieszczeniu. Nadszedł czas, by wykorzystać sufit jako pełnoprawny element aranżacji, a nie tylko białą plamę nad głowami.
Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy wyczerpująco na pytanie, co zamiast sufitu podwieszanego można zastosować w domu czy mieszkaniu. Jeśli pozostały Ci jeszcze jakieś wątpliwości, napisz do nas! Nasi specjaliści postarają się udzielić wszelkiej koniecznej pomocy. Skorzystaj z przycisku poniżej:
Dodaj komentarz