• Wady fabryczne
• Nieprawidłowe transportowanie sufitu napinanego
• Niewłaściwy montaż
Czynnik ludzki
Chociaż sama technologia sufitów napinanych jest rewolucyjna i zyskuje coraz większe grono sympatyków na całym świecie, to niestety zdarzają się wyjątki. Czynnik ludzki potrafi w tej kwestii nieźle namieszać. Największym zagrożeniem dla sufitu napinanego jest powstanie widocznych zgniotów na powierzchni folii napinanej. Z czego biorą się zgnioty? Opcji jest kilka:
- wada fabryczna,
- nieprawidłowe transportowanie sufitu napinanego,
- niewłaściwy montaż.
Wady fabryczne
Dla sufitu napinanego najważniejsze są dwa elementy – skład chemiczny folii napinanej oraz proces produkcji z wykorzystaniem maszyny zwanej Kalander. Proces produkowania folii napinanej polega na prasowaniu materiału PVC przez specjalne walce kalandra. W ten sposób powstaje doskonale gładka folia bez zgniotów. Standardem europejskim jest wykorzystanie w maszynie walców o szerokości 1,5-2 metrów. Ważnym czynnikiem jest również w tym wypadku prędkość, z jaką obracają się walce. Jeżeli obroty maszyny są zbyt duże lub szerokość walców większa niż 2 metry, dochodzi do powstawania niebezpiecznych dla materiału drgań, które są główną przyczyną powstawania zgniotów. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu sufity marki DPS są produkowane przez specjalistów z zachowaniem najwyższej jakości standardów – dając tym samym świetny jakościowo produkt oraz zadowolenie naszych klientów.
Nieprawidłowe transportowanie sufitu napinanego
Folia napinana jest materiałem niezwykle podatnym na zmiany temperatury oraz wymaga odpowiedniego składowania. Jeżeli przebywa ona znaczną drogę do miejsca przeznaczenia, musi zostać uwzględniony czas na nagrzanie się materiału. Również montaż takiej foli będzie wymagać odpowiednio długiego czasu. Musi być on przeprowadzony przez doświadczonego montera. Składowanie foli napinanej jest także ważne po dotarciu na miejsce instalacji. Membrana musi być traktowana w sposób delikatny oraz powinna być odpowiednio zabezpieczona w trakcie montażu.
Niewłaściwy montaż
Ostatnim elementem wpływającym na powstawanie zgniotów jest niefachowy montaż. Często spotykamy się z przypadkami, w których sufit napinany montowany był przez niedoświadczoną firmę bądź sama folia jest materiałem podrobionym i tanim przy zakupie. Generuje to ogromne koszty po założeniu, gdyż materiał ma zgnioty i marszczenia, a do tego jest niestabilny i niebezpieczny.
Grupa DPS® od początku swojego istnienia dba o zadowolenie swoich klientów. Nasi instalatorzy przechodzą szczegółowe szkolenie poparte godzinami praktyki obchodzenia się z folią napinaną. To jednak temat na kolejny wpis, a w przerwie warto dowiedzieć się jak zrobić sufit napinany.
Dodaj komentarz