Sufity napinane cieszą się sporą popularnością ze względu na efektowny wygląd. Montaż sufitu napinanego jest stosunkowo prosty i nie pozostawia dużego bałaganu. O tym, jak wygląda proces jego instalacji, dowiecie się z dzisiejszego artykułu – zapraszamy!
• Sufit napinany do samodzielnego montażu
• Cena sufitu napinanego z montażem
• Przykładowe aranżacje
Montaż sufitu napinanego krok po kroku
Sufit napinany zakłada się tuż pod stropem na specjalnym stelażu. Materiał sufitu może być gładki, pofalowany, matowy, z połyskiem, jednolity, albo mieć różne wzory. Montaż sufitu napinanego może potrwać od kilku do kilkunastu godzin. Są osoby, które jego instalację przeprowadzają samodzielnie, inni powierzają to zadanie fachowcom.
Sufit napinany do samodzielnego montażu
Jak wygląda montaż sufitów napinanych krok po kroku? Zacznijmy od początku – sufit mieści się w niedużym opakowaniu, dlatego też bez trudu można przetransportować go ze sklepu w zwykłej torbie.
Krok 1
Przygotowujemy aluminiowy stelaż pod sufit napinany. Do ścian solidnie przytwierdzamy aluminiowe listwy – to na nich będzie mocowany sufit. Istnieją różne metody mocowań, w zależności od materiałów, z których zbudowane są ściany. Przy ścianach z betonu, cegły, opartych o konstrukcje drewniane oraz aluminiowe stosuje się zwykle kołki rozporowe.
Krok 2
Następny etap polega na podwieszeniu sufitu na klamrach. Chwytamy folię w miejscu wyznaczonym przez producenta i podwieszamy ją na klamrze do listwy montażowej w pierwszym narożniku pokoju. Kolejne podwieszenie wykonujemy w narożniku, który umieszczony jest po przekątnej w stosunku do pierwszego. Analogicznie realizujemy czynności z kolejnymi narożnikami.
Krok 3
Teraz pora na napięcie sufitu. W tym celu należy włączyć nagrzewnicę gazową i stworzyć temperaturę 60-70 stopni, ponieważ dzięki temu folia zwiększy swoją objętość. Sufit napinamy w połowie każdego boku, tam gdzie umiejscowiony jest harpun. Za jego pomocą, folia będzie miejscowo przypięta do bocznej listwy.
Cena sufitu napinanego z montażem
Jak wygląda cena sufitu napinanego z montażem? Waha się w granicach 100-200 zł za metr kwadratowy w zależności od różnych czynników. Wpływ na koszt ma m.in. rodzaj użytych materiałów, sposób wykończenia, wielkość powierzchni, a także liczba rogów i nierówności.
Przykładowe aranżacje
Sufity napinane to doskonałe rozwiązanie aranżacyjne ze względu na ciekawy efekt wizualny oraz możliwość różnorodnych aranżacji. Sufity napinane DPS można spotkać w wielu bardzo znanych miejscach na świecie, takich jak londyński stadion Wembley, siedziba Opery i Baletu Narodowego w Oslo, Muzeum d’Orsay w Paryżu, Dom Handlowy Harrods w Londynie, czy prestiżowy hotel Savoy w Funchal na portugalskiej Maderze. Poza sufitami napinanymi, grupa DPS oferuje również sufity akustyczne oraz ścianki napinane.
Równie interesująco sufit napinany prezentuje się w galerii, tworząc niesamowite pierwsze wrażenie. Goście wchodząc do miejsca zaaranżowanego w ten sposób, od razu mogą poczuć jego niepowtarzalny klimat. Na montaż takiego sufitu warto zdecydować się również w kinie. To element, który zrobi wrażenie na klientach już na wejściu i z pewnością zapadnie im w pamięć. DPS ma w swojej ofercie także sufity napinane 3D – warto sięgać po odważne rozwiązania, by ożywić swoje wnętrze!
Sufity napinane to modny i nowoczesny element dekoracyjny, który sprawia, że pomieszczenia prezentują się w sposób niebanalny. Montaż takiego sufitu można wprawdzie wykonać samodzielnie, jednak warto to zadanie powierzyć profesjonalistom. Ich umiejętności oraz doświadczenie pozwolą na szybkie i sprawne przeprowadzenie prac.
Dodaj komentarz