Remontując mieszkanie, powinniśmy dokładnie zaplanować, jakich materiałów będziemy używać. Należy to gruntownie przemyśleć na każdym etapie wykonywanych prac. Jednym z najważniejszych zagadnień jest to, by zadbać o idealnie gładkie ściany. By osiągnąć jak najlepszy efekt, musimy wiedzieć, czy wybrać gips szpachlowy, czy gładź. Kiedy powinno się wybierać poszczególne masy? Podpowiadamy i proponujemy jeszcze jedno rozwiązanie, dzięki któremu remontowany lokal zmieni się nie do poznania.
• Gładź – do uzyskania idealnej gładkości
• Coś innowacyjnego
Gips szpachlowy – ekspert od dużych powierzchni
Sporym problemem, szczególnie w starszych budynkach, są nierówne ściany i sufity. Często nie trzymają poziomu, co prezentuje się mało estetycznie. Właśnie wtedy pomocny jest gips szpachlowy. Znakomicie nadaje się do wyrównywania dużych powierzchni. Sprawdza się nawet wtedy, gdy ubytki mają głębokość 6 mm. Opisywany materiał bardzo dobrze i trwale łączy się z podłożem. Jest przy tym twardy i bardziej wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, ale również elastyczny. Specjaliści używają go zawsze wtedy, gdy konieczne jest wykonanie szeroko zakrojonych prac wykończeniowych. Warto podkreślić, że przygotowaną masę elastyczną można stosować podczas spoinowania płyt kartonowo-gipsowych. Dobrze łączy się również z tynkami i betonem. Niemniej ważną jego cechą jest to, że może być przydatny podczas montażu niewielkich elementów dekoracyjnych wykonanych z gipsu. Jawi się zatem jako materiał dość uniwersalny i użyteczny do wielu różnych zadań.
Gładź – do uzyskania idealnej gładkości
Opisany wcześniej gips dobrze sprawdza się na płaszczyznach o znacznych rozmiarach, z kolei gładź, o mniejszej ziarnistości, przyda się podczas wyrównywania małych ubytków ścian i sufitów. Trzeba przy tym pamiętać, że sprawdzi się wtedy, gdy rysa ma głębokość maksymalnie 2 mm. Dodatkowo masa ta jest mniej twarda i wytrzymała, co sprawia, że łatwiej ją szlifować. Może być aplikowana na ścianę pokrytą uprzednio gipsem szpachlowym. Daje znakomity efekt i pozwala na idealne wyrównanie ścian.
ZOBACZ TAKŻE – Czym zastąpić gładź szpachlową? Alternatywne możliwości dla gładzi
Coś innowacyjnego
Opisane materiały są sprawdzone i praktyczne, ale wiadomo, że remontowanie mieszkania z ich pomocą bywa czasochłonne, a efekt nie zawsze jest taki, jakiego oczekiwaliśmy. Na szczęście mamy do dyspozycji ściany i sufity napinane DPS®. Bazują na bardzo wytrzymałym tworzywie, którym jest PVC, są odporne na uszkodzenia mechaniczne i proste w montażu. Dostępne w różnych wersjach kolorystycznych, są antystatyczne, a proces ich montażu przebiega bardzo sprawnie. Odbywa się przy tym bez nadmiernej ilości kurzu, co sprawia, że czas remontu można skrócić do minimum, by szybko cieszyć się dobrze wyglądającym mieszkaniem.
Osoby planujące remont mają do wyboru kilka różnych, sprawdzonych materiałów. Nie każdemu jednak odpowiada to, jak przebiega remont przy ich użyciu. Ściany i sufity napinane DPS® są zatem ciekawą alternatywą, z której warto skorzystać, by zmienić mieszkanie nie do poznania i cieszyć się efektem przez szereg lat.
Masz pytania? Zdaj się na ekspertów!
Dodaj komentarz