Wśród kwestii, które najbardziej interesują naszych Klientów, często wymieniana jest technologia sufitów napinanych. W dzisiejszym wpisie przedstawimy, jak powstają sufity napinane DPS Classic, czym różnią się od znanych rozwiązań i dlaczego warto je wybrać. Zapraszamy do dalszej części tekstu!
Czym są sufity napinane?
Technologia sufitów napinanych jest znana już od wielu lat, choć wciąż nie zdobyła należnej popularności. Tymczasem jest to rozwiązanie ekonomiczne, łatwe w konserwacji i niezwykle wytrzymałe. Z czego składa się sufit napinany?
To proste: powłokę napinaną tworzy się z PVC – tego samego materiału, co – na przykład – okna. Niegdyś stosowano także sufity napinane zrobione z tkaniny, były jednak znacznie bardziej problematyczne i – niestety – łatwopalne. Udoskonalona technologia pozwoliła nam jednak otrzymać to, co dziś znamy jako sufity napinane DPS®.
Membrana sufitowa stworzona z PVC jest cienka, lecz wytrzymała. Poza tym nie obciąża konstrukcji sufitu z uwagi na swój mały ciężar. Materiał, z którego wykonuje się sufity napinane, jest przede wszystkim niepalny oraz nie wywołuje zjawiska tzw. „płonących kropel”. To cenna informacja, ponieważ wiele z tańszych sufitów napinanych ma wciąż niską klasę palności. Produkty DPS® legitymują się klasą B-s2, d0, co czyni je bezpiecznymi dla zdrowia i życia domowników.
Jak wygląda montaż?
Do zainstalowania powłoki napinanej DPS Classic potrzebujemy specjalnych narzędzi, dlatego zaleca się zlecenie montażu wykwalifikowanym montażystom DPS®.
Potrzebne będą: aluminiowe profile montażowe, tzw. harpun (narzędzie do osadzania powłoki w profilu), nagrzewnica gazowa. Poza tym oczywiście wszystkie podstawowe narzędzia, takie jak: śrubokręty, wkrętarki itp.
Na początku montujemy profile aluminiowe, które nieznacznie różnią się od tych wykorzystywanych w montaż sufitów z płyt karton-gips. Następnie rozkładamy membranę napinaną i instalujemy ją w rogach pomieszczenia. W tym czasie rozpoczynamy proces nagrzewania. Uruchamiamy nagrzewnicę gazową i kierujemy strumień ciepłego powietrza w stronę sufitu, stopniowo nagrzewając każdy centymetr powierzchni. Kolejnym krokiem jest wpięcie powłoki napinanej w profile montażowe. Rozpoczynamy od narożników, a następnie kierujemy się ku środkowi krawędzi dbając o to, by utrzymywać zwiększoną temperaturę membrany.
Jak długo trwa instalacja membrany DPS Classic?
Technologia sufitów napinanych sprawia, że instalacja trwa niezwykle krótko. Dla typowego pomieszczenia o powierzchni 20m2 i z czterema narożnikami montaż potrwa zaledwie kilka godzin. W tym czasie Autoryzowani Montażyści DPS® przytwierdzą profile montażowe do ścian, zainstalują powłokę i posprzątają po całym przedsięwzięciu!
Nagrzany sufit wraz z utratą temperatury stopniowo zacznie się wygładzać, aż osiągnie idealną gładkość. Dzieje się tak dzięki „pamięci kształtu” cechującej produkty DPS®.
Technologia sufitów napinanych DPS® była doskonalona przez lata, dzięki czemu dziś możemy zaprezentować Wam zaawansowane rozwiązanie, pełne wyjątkowych możliwości personalizacji, które pozwolą każdemu dopasować sufit napinany DPS® do własnych potrzeb: wybrać kolor, fakturę powłoki, jej typ, a nawet umieścić na nim dowolną grafikę.
Aby uzyskać więcej informacji napisz do nas! Skorzystaj z przycisku poniżej:
Dodaj komentarz