Dziś opowiemy o tym, jak dbać o konserwację oraz jak wygląda czyszczenie sufitów napinanych. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem i instalacją sufitów napinanych, ale chcesz najpierw dowiedzieć się o nich jak najwięcej, zapraszamy do lektury!
• Po drugie: jakich środków użyć?
• Po trzecie: co zrobić z zabrudzeniem powstałym po wewnętrznej stronie powłoki?
Po pierwsze: jak często czyścić sufit napinany?
Zwykłe, pomalowane farbą sufity należy odmalować zazwyczaj już po dwóch-trzech latach użytkowania. Do tego momentu wystarczy zbierać osadzający się na nich kurz, choć to trzeba już czynić znacznie częściej – co najmniej raz w tygodniu.
Jak często należy czyścić sufit napinany? W tym przypadku problemów mamy znacznie mniej. Przede wszystkim powłoka napinana nie straci na wyglądzie po tak krótkim czasie. Żywotność i trwałość kolorów wynosi około 10 lat! Nie trzeba więc wymieniać sufitu już po kilku latach.
Po drugie: jakich środków użyć?
Jak skutecznie czyścić sufit napinany? Jeśli już zdarzyło się tak, że na suficie pojawiła się plama, nie ma co panikować! Woda nie szkodzi sufitom napinanym, podobnie jak środki czyszczące.
Jakie są domowe sposoby na czyszczenie sufitu napinanego? Powinniśmy rozpocząć od próby przetarcia brudnego miejsca wilgotną szmatką. Jeśli to nie pomoże, możemy użyć środka do mycia okien lub nawet płynu do mycia naczyń. Nie bójmy się o uszkodzenia! Membrany napinane DPS® dysponują technologią pamięci kształtu, co oznacza, że nawet jeśli oprzemy się o jej powierzchnię, powłoka wróci do swojej pierwotnej postaci.
DPS ma w ofercie także specjalny środek do czyszczenia sufitów „DPS Plafond Clean”. Można również stosować preparaty z dodatkiem alkoholu przy zabrudzeniach np. czymś tłustym.
Po trzecie: co zrobić z zabrudzeniem powstałym po wewnętrznej stronie powłoki?
Taka sytuacja może się zdarzyć na przykład, jeśli mieszkanie zostało zalane przez mieszkających piętro wyżej sąsiadów, a woda z pękniętej rury nie należała do najczystszych. Na początku warto wspomnieć, że zalany sufit napinany nie oznacza konieczności wymiany membrany. Oto, co należy zrobić:
- Wypiąć powłokę z narożnika
- Wypompować lub wylać zgromadzoną w powłoce wodę
- Przetrzeć miejsce zalania wilgotną szmatką
- W razie potrzeby zastosować środek do mycia okien
- Przetrzeć suchą szmatką
- Wpiąć powłokę z powrotem w profil aluminiowy
Ten proces jest dość skomplikowany, dlatego rekomendujemy skontaktować się z dystrybutorem DPS®, który instalował sufit napinany w naszym domu. Profesjonalista wykona tę usługę niedrogo i szybko, jednocześnie minimalizując ryzyko powstania jakichkolwiek uszkodzeń.
Bezproblemowe czyszczenie sufitu napinanego
Czyszczenie sufitu napinanego jest więc sprawą łatwą i niewymagającą specjalistycznych środków, o ile nie zachodzi konieczność wypięcia membrany z ramy. Co więcej, jeśli nie pobrudzimy sufitu przypadkiem (na przykład malując ścianę farbą w trakcie remontu), konserwacja powłoki DPS® nie będzie konieczna. To czyni z sufitu napinanego bardzo wygodne rozwiązanie, które nada się nie tylko do domu, ale również do przestrzeni publicznych, jak przychodnie zdrowia, szkoły, hotele czy sklepy.
Poznaj ofertę grupy DPS® – kliknij w przycisk poniżej:
Zobacz, jakie sufity napinane oferujemy!
Dodaj komentarz