Planujesz zmienić kolorystykę mieszkania? Szukasz oryginalnego rozwiązania? Co powiesz na czerń? Dowiedz się, z czym łączyć czarny sufit, co pasuje do czerni oraz jak stylowo zaaranżować pomieszczenie z ciemnym sufitem.
Czarny sufit, podłoga lub ściana?
Utarło się, że kolory naszego mieszkania powinny mieć jaśniejsze odcienie, a ciemniejsze barwy wybierają osoby lubiące eksperymenty i zmiany. Co ciekawe widać tu pewną sprzeczność. Przecież chętnie sięgamy w codziennym życiu po czerń, chociażby w kwestii ubioru i wyboru mebli. Podświadomie wiemy, że czerń jest ponadczasowa, elegancka i pasuje niemal do wszystkiego, a mimo wszystko mamy jednak obawy przed użyciem jej do aranżacji wnętrza. Ostatnimi czasy widać jednak, że trend na ciemniejsze kolory jest z każdym rokiem coraz bardziej popularny, a motyw czerni jest coraz chętniej powielany w naszych pomieszczeniach.
Czarna podłoga niewątpliwie przyciągnie wzrok, a wszystko w pomieszczeniu będące w innym kolorze np. jasne listwy, ściany czy meble stworzy razem ciekawy kontrast i rozjaśni aranżację wnętrza. Minusem niestety jest to, że bardziej niż na innych powierzchniach widać na niej zabrudzenia, więc trzeba poświęcić więcej czasu na jej czyszczenie.
Kolor ten znajdzie swoje miejsce i zastosowanie na ścianach w praktycznie każdym pomieszczeniu. Sprawdzi się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych. Musimy jedynie pamiętać, że małe, wąskie i niedoświetlone wnętrza taka aranżacja przytłoczy i tylko podkreśli ich mankamenty. Najważniejszy jest umiar, jeśli mamy obawy co do zbytniego pójścia w czerń, polecamy ograniczenie się do jednej czarnej ściany w pomieszczeniu. Podobnie jak w przypadku podłogi najważniejszy jest tu kontrast z innymi elementami pomieszczenia.
Kolorowy sufit, a zwłaszcza czarny robi zawsze duże wrażenie. Każda osoba chcąca podkreślić niebanalność swojego mieszkania powinna rozważyć nietypową barwę sufitu.
DOWIEDZ SIĘ, JAK UZYSKAĆ PERŁOWY SUFIT!
Skupmy się na suficie
Zanim jednak przejdziemy do zalet takiego rozwiązania należy powiedzieć o przeciwwskazaniach do jego wykorzystania. Czarny sufit w niskim i słabo oświetlonym pomieszczeniu będzie tylko podkreślał mankamenty wnętrza, zmniejszy optycznie pomieszczenie, będzie przytłaczający i smutny.
Czerń na suficie sprawdzi się z pewnością w wysokich i przestronnych wnętrzach. Taka aranżacja pozwoli na manipulowanie wizualną stroną pomieszczeń. Zalecamy, aby około 10/15 centymetrowy odcinek ściany przy suficie również był w jego kolorze. Sprawi to, że efekt obniżenia wnętrza będzie dzięki temu jeszcze bardziej wyrazisty, a samo wnętrze bardziej proporcjonalne.
Zastosowanie dodatkowo mebli lub detali w czarnym kolorze sprawi, że wszystko będzie się dobrze komponować i tworzyć jedną, spójną całość. Żeby osiągnąć zamierzony efekt taki sufit musi uzupełniać się z kolorem ścian, powinniśmy w tym przypadku postawić na stonowanie ich barw, tak aby osiągnąć kontrast pomiędzy nimi. Czerń będzie świetnie prezentowała się z bielą, delikatną żółcią i beżem oraz błękitem. Zestawienie ze sobą czarnego sufitu i ciemnych ścian sprawi, że efekt będzie daleki od zamierzonego.
Zrób to z sufitami napinanymi DPS
Jeśli jesteś zdecydowany na zaprezentowane rozwiązanie, chciałbyś pozbyć się ograniczeń i nadać swoim pomieszczeniom indywidualny, oryginalny charakter, to sufity napinane DPS® są właśnie dla Ciebie.
Zwykłe pomalowanie sufitu może okazać się niewystarczające. Efekt osiągnięty za pomocą farb może być daleki od zamierzonego, a wszelkie nierówności czy błędy malarskie doskonale widoczne.
Sufity napinane DPS® wykorzystują membranę opartą na specjalnym polimerze. Oznacza to, że nie trzeba jej malować, czy też bać o odkształcenia powierzchni. Wykorzystana folia posiada pamięć kształtu. Tym samym mamy gwarancję idealnego odwzorowania koloru i brak wad związanych z pomalowaniem krzywego lub popękanego sufitu. Sufit napinany nie zestarzeje się tak szybko jak tradycyjny, jest też od tego drugiego niezależny.
Ponadto sufity napinane DPS® dostępne są w ponad 110 kolorach! Do wyboru jest również wiele rodzajów powierzchni, może być ona np. lustrzana, matowa, a nawet z tekstyliów.
Dzięki sufitom napinanym mieszkanie zyska ciekawy i przede wszystkim nowoczesnym wygląd.
Dodaj komentarz