Jeżeli często odwiedzasz naszego bloga, z pewnością orientujesz się, co to jest sufit napinany. A może jesteś tutaj po raz pierwszy i chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej technologii? W takim razie zapraszamy do lektury naszego tekstu!
• Sufit napinany – jakie daje możliwości?
• Jakie są zalety sufitów napinanych?
• Koszt sufitu napinanego
Co to jest sufit napinany?
Mówiąc najprościej – sufit napinany to typ podwieszanego sufitu, który montuje się pod właściwym sufitem. Zwykle tworzy się go z termoaktywnej folii PCV. Tego rodzaju dekoracje realizowane są na zamówienie, tak by materiał był idealnie dostosowany do wszystkich ścian oraz krzywizn. Zespół fachowców wykonuje dokładny montaż, dzięki zrobieniu dokładnych pomiarów. To sprawia, że efekt końcowy jest naprawdę imponujący!
Sufit napinany – jakie daje możliwości?
Poszukujesz praktycznego oraz oryginalnego elementu do dekoracji wnętrz? Sufity napinane to nowoczesne rozwiązanie do pomieszczeń, które stało się obecnie bardzo popularne. Można zamontować je w mieszkaniu prywatnym, jak również w obiekcie komercyjnym. Wspaniale prezentuje się w hotelach, galeriach sztuki czy biurach. Lekki materiał oraz właściwości materiału powodują, że montaż tego rodzaju sufitu jest możliwy praktycznie wszędzie. Sprawdzi się także w starszych budynkach oraz miejscach, gdzie występuje duża wilgotność. Nadaje się do zamontowania na małych oraz dużych powierzchniach. Ponadto opcja montażu tuż przy suficie sprawia, że sufity napinane bez problemu zainstaluje się również w niskich pomieszczeniach.
Jakie są zalety sufitów napinanych?
Jak nietrudno się domyślić, sufity napinane posiadają szereg zalet. Przede wszystkim jest to połączenie estetyki z funkcjonalnością. Jakie są ich najważniejsze atuty?
- bogate możliwości aranżacji;
- są sposobem na zakrycie nierówności, skosów, niedoskonałości sufitu i ścian;
- prosty montaż;
- wytrzymałość na wilgoć;
- lekka konstrukcja;
- łatwość w czyszczeniu.
Warto zdecydować się na sufit napinany, jeśli poszukujemy wyjątkowej dekoracji do naszych pomieszczeń. Dzięki temu, że wielokrotnie można go montować oraz demontować, nie ma potrzeby zakupu nowych materiałów, gdy chcemy zrobić to ponownie. Jest to bardzo przydatne, szczególnie podczas awarii albo konserwacji umieszczonych nad nim instalacji.
Sporą zaletą jest duża różnorodność aranżacji. Do wyboru są folie przezroczyste, półprzezroczyste stosowane do podświetleń, np. lamp lub paneli świetlnych lub powłok z nadrukiem, matowe, błyszczące, różnokolorowe. Ciekawą opcją są również sufity napinane 3D. Można także zdecydować się na własną grafikę, zdjęcie lub motyw. Tutaj wszystko zależy od naszej wyobraźni!
Jeśli poszukujesz sufitów napinanych, które są trwałe i sprawdzą się przez długi czas, warto zapoznać się z ofertą Grupy DPS. Produkty posiadają 10-letnią gwarancję oraz bezpieczeństwo stosowania, potwierdzone wszystkimi wymaganymi przez prawo budowlane certyfikatami.
Koszt sufitu napinanego
Kolejną kwestią, którą z pewnością warto poruszyć jest koszt sufitu napinanego. Pamiętajmy, że w tym przypadku należy uwzględnić cenę materiałów oraz montażu. Cena za metr kwadratowy wynosi około 100-200 zł. Co ma wpływ na cenę takiego sufitu?
- typ wykorzystanych do montażu materiałów;
- metoda wykończenia sufitu;
- liczba rogów i nierówności we wnętrzu, gdzie instaluje się sufit;
- powierzchnia sufitu;
- sposób oświetlenia;
- wymiary pomieszczeń.
W dzisiejszych czasach istnieje wiele ciekawych możliwości na dekoracje wnętrz. Sufity napinane cieszą się dużą popularnością, ponieważ są bardzo efektowne i praktyczne. Ponadto możemy zaprojektować sufit napinany według własnego pomysłu. Grupa DPS oferuje także rozwiązania, takie jak sufity akustyczne oraz ścianki napinane.
Warto dobrze rozeznać się w temacie, zanim zdecydujemy się na montaż sufitu napinanego. Mamy nadzieję, że po naszym artykule, poszerzyła się Wasza wiedza na temat tego rodzaju elementów dekoracyjnych.
Dodaj komentarz