Przeprowadzenie remontu zawsze wiąże się z kosztami. Zgodnie z tendencjami rynkowymi służące do tego materiały budowlane stają się coraz droższe. W obliczu tego stanu rzeczy warto poszukać oszczędności. Jaka obecnie jest cena sufitu podwieszanego i ile może wynosić w 2020 roku? Zebraliśmy te informacje dla Ciebie.
Cena sufitu podwieszanego. Części składowe
Wykonawcy zamieszczający swoje ogłoszenia w internecie zaznaczają, że cena wykonywanej usługi zależy od wielu czynników. Zwracają uwagę na metraż pomieszczenia i jego rodzaj, co pociąga za sobą na przykład kwestię doboru niezbędnych materiałów. Należy pamiętać, że inny rodzaj płyt kartonowo-gipsowych zamontowany będzie na poddaszu, inni w łazience czy pokoju dziecięcym. Dodatkowo cena zależy także od producenta płyt i stelaży aluminiowych. Warto zwrócić uwagę również na ich jakość, bo ta może się różnić. Co więcej, inną cenę podyktują wykonawcy w dużych miastach, a inną z pewnością ci, którzy muszą doliczyć na przykład większe koszty transportu. Co warto wiedzieć o montażu, materiałach i ich cenach?
Sufit podwieszany – potrzebne stelaże
Elementy mocujące będą różnić się w zależności od tego, jakiego kształtu ma być sufit. Ruszt jednopoziomowy jest tańszy, ale mniej wytrzymały. W przypadku rusztu krzyżowego – jest on mocniejszy i pozwala na swobodne ukrycie pod nim niezbędnych instalacji elektrycznych. Dobór tych elementów pociąga za sobą różnice w cenach.
Różne rodzaje płyt
Cena sufitu podwieszanego zależy od użytego rodzaju płyt. Standardowe (typu A) stosuje się do wznoszenia ścianek działowych lub okładzin ścian – te są najtańsze. Płyty impregnowane (zwane wodoodpornymi) są mniej podatne na działanie wilgoci, a ich środek jest zaimpregnowany preparatem hydrofobowym. Ostatni z najczęściej stosowanych typów płyt to F. Stosowany na poddaszach wyróżnia się zwiększoną odpornością na wysokie temperatury, ale ma też wyższą cenę.
Montaż zależy od stanu ścian
Do ceny opisywanej tu usługi należy doliczyć opłatę za pracę, jaką włoży wykonawca w wykonanie sufitu podwieszanego. W zależności od kształtu sufitu podwieszanego oraz stanu ścian cena może być różna. zależeć od powierzchni mieszkania oraz tego, czy praca będzie wykonywana od podstaw, czy montaż będzie przeprowadzany do wcześniej postawionych stelaży. Ostatecznie może oscylować w granicach od 25 do 70 złotych za metr kwadratowy. Ostateczną cenę pozna się dopiero po kontakcie z danym wykonawcą.
ZOBACZ TEŻ – Sufit bezkrawędziowy
Czy można zrobić to lepiej? Skuteczniej?
Cena sufitu podwieszanego zależy od wielu zmiennych. Zlecając tę pracę, nie ma się też pewności, na jakiego wykonawcę się trafi. Istnieje jeszcze inne rozwiązanie, którym jest sufit napinany. Do jego wykonania używa się wytrzymałej, ognioodpornej membrany, którą łatwo utrzymać w idealnej czystości. To rozwiązanie, które z powodzeniem zastępuje tradycyjne konstrukcje bazujące na płytach kartonowo-gipsowych. Warto rozważyć podjęcie tego kroku decydując się na remont lub urządzając mieszkanie od podstaw.
Ceny sufitu podwieszanego są bardzo zróżnicowane w zależności od wielu czynników. Dodatkowo sam materiał nie jest wolny od wad. Rozważając przeprowadzenie remontu, warto wziąć to pod uwagę montaż sufitu napinanego, który z pewnością spełni oczekiwania najbardziej wymagających osób.
Skontaktuj się z nami, na pewno doradzimy wybór odpowiedniej technologii, a wcześniej skonsultujemy również Twój budżet i znajdziemy właściwe rozwiązanie.
Dodaj komentarz