Znacie tę historię – poszukiwania odpowiedniego lokum trwają miesiącami, mieszkanie kosztuje ogromne pieniądze, a jego cena wzrasta proporcjonalnie do atrakcyjności. Liczy się wszystko: ilość i powierzchnia pomieszczeń, rodzaj zastosowanego ogrzewania, lokalizacja, poziom w budynku, układ pokoi. Wreszcie udaje się Wam znaleźć prawie idealne mieszkanie – prawie, bo cechuje je brak okna w łazience. Co na to zaradzić? Przeczytajcie nasz poradnik!
Brak okna w łazience? Nie tylko w twojej!
Z tym problemem boryka się lwia część lokali mieszkalnych w Polsce i innych częściach świata. Budynki, które powstawały w latach 60., 70. i 80. XX wieku budowano w pośpiechu, byle tylko szybko oddać je do użytku i móc o nich zapomnieć. Cierpiała na tym głównie wygoda mieszkańców. Mieszkania w blokach z wielkiej płyty rzadko przekraczały powierzchnię 50 metrów kwadratowych.
Co za tym idzie, rezygnowano z wielu udogodnień, takich jak – no właśnie – okno w łazience. Zamiast tego budowano niewielkie łazienki w środku mieszkań, otoczone ze wszystkich stron pozostałymi pokojami. Za oświetlenie tego pomieszczenia odpowiadała zwykle pojedyncza lampa elektryczna, zawieszona pod sufitem. Nie martw się jednak – z każdym pomieszczeniem można sobie poradzić i stworzyć aranżację, która będzie nie tylko funkcjonalna, ale estetyczna i ciesząca oko zarazem!
Mamy na to sposób!
Jednym ze sposobów na brak okna w łazience jest zastosowanie plafonów oświetleniowych DPS Lume, dostępnych w naszej ofercie. Podobnie, jak z sufitami napinanymi, istnieje możliwość zamontowania plafonów także na ścianie tak, by imitowały okno. Zobaczcie, jak wygląda sztuczne okno w wykonaniu jednego z partnerów firmy DPS® – Nuko!
Czasami zdarza się tak, że bardzo chcielibyśmy mieć okno, a nie mamy. Ot, taki urok naszego lokum. Jest na to rada:…
Opublikowany przez Nuko 19 kwietnia 2017
Aranżacja zaproponowana przez firmę Nuko doskonale imituje światło dzienne, zaś dzięki zastosowaniu inteligentnych diod LED możliwe jest jego przyciemnianie i rozjaśnianie, w zależności od pory dnia i upodobań lokatorów. Inne źródła światła w łazience to podświetlane listwy umieszczone w ścianach oraz stylowe żarówki nad lustrem.
Tak stylowa aranżacja zamieni każdą ciasną łazienkę w pomieszczenie niezwykłej urody. Warto również zaznaczyć, że światło na ścianie optycznie powiększy wnętrze łazienki, co ma szczególne znaczenie w przypadku niewielkiego metrażu.
Zobacz też drugi przykład aranżacji w pozbawionej okna łazience:
Jeśli zainteresowało Cię drugie, bardziej klasyczne wnętrze, skorzystaj z naszego symulatora kolorów i tekstur DPS® – wystarczy wybrać interesujący Cię kolor membrany napinanej, by sprawdzić, jak zaprezentuje się on w przedstawionej na zdjęciu aranżacji. Kliknij w przycisk poniżej, by przejść do symulatora:
Sprawdź symulator kolorów i tekstur
To już wszystko w dzisiejszym poradniku DPS® – mamy nadzieję, że nasze porady pomogą Wam odmienić wygląd waszej łazienki!
Dodaj komentarz