Antybakteryjne materiały mają dziś szczególnie duże znaczenie. Pandemia koronawirusa uświadomiła nam, że powinniśmy jeszcze bardziej niż zwykle dbać o higienę. Nie chodzi tu tylko o częste mycie rąk. Warto postawić też na materiały wykończeniowe, których nie imają się drobnoustroje.
Antybakteryjne materiały do aranżacji sufitów
Wykonując prace remontowe, chcemy, by użyte elementy wystroju wnętrza były estetyczne. Antybakteryjne materiały nie tylko prezentują się nieskazitelnie, ale zapewniają także większą higienę we wnętrzu mieszkania. To istotne nie tylko w łazience, ale w każdym pomieszczeniu, w którym przebywają domownicy.
Bezpieczeństwo i higiena wewnątrz domu
Wszystko, czego używa się do wystroju domu, powinno spełniać rygorystyczne normy w zakresie bezpieczeństwa. Zależy nam przecież, by w razie nagłego zdarzenia nikt z naszych bliskich nie ucierpiał, a potencjalne straty były jak najmniejsze. Istotne jest przede wszystkim to, by odznaczały się wysoką ognioodpornością. To kluczowy czynnik, na który warto wziąć podczas zakupów. Innym jest wytrzymałość przed wilgocią. Nie bez powodu wiele osób staje przed wyborem dotyczącym tego jaki – sufit podwieszany czy napinany – warto wybrać. Co przemawia za jednym i drugim rozwiązaniem?
Sufit podwieszany – jego zalety i wady
Zastanawiasz się nad tym, z czego warto skorzystać, by przeprowadzić remont sprawnie i bez nadmiernego bałaganu? Rozważasz to, na jakie rozwiązanie technologiczne warto się zdecydować? Pierwsze, które przyszło Ci na myśl to z pewnością sufit podwieszany, prawda? Nic dziwnego. Technologia wykonania jest już bardzo dobrze znana i najpopularniejsza. Płyty kartonowo-gipsowe montowane na aluminiowym stelażu pozwalają zmniejszyć nieco kubaturę mieszkania i wykonanie nowoczesnego oświetlenia led. Można schować pod nimi przewody elektryczne i inne instalacje funkcjonujące w domu. Wprawna ekipa remontowa wykona prace tak, że łączenia nie będą widoczne, jednak… tak prowadzony remont skutkuje powstaniem kurzu i bywa uporczywy. Dodatkowo miejsca łączenia płyt z czasem prawdopodobnie zaczną być widoczne. To bardzo psuje estetykę wnętrza. Czy podwieszany sufit to jedyne rozwiązanie?
Sufit napinany – ciekawa propozycja w czasie remontu
Już wiesz, że przeprowadzając remont, nie musisz korzystać tylko i wyłącznie z płyt kartonowo-gipsowych. Nasuwa się zatem pytanie: co zamiast sufitu podwieszanego? Otóż… sufit napinany z folii PVC Grupy DPS®. Membrana ta jest niebywale odporna na odkształcenia, wilgoć i inne czynniki zewnętrzne. Zalety sufitów napinanych sięgają jednak znacznie dalej. Są łatwe w pielęgnacji, a materiał DPS® Biopruf pokryty jest preparatami antybakteryjnymi i antygrzybicznymi, co sprawia, że jest odporny na działanie drobnoustrojów. Klasyfikacja ogniowa Bs1d0 stanowi z kolei gwarancję, że w przypadku pożaru ewentualne zniszczenia zostaną znacząco zminimalizowane. Ponadto prace prowadzone przez ekipę remontową są bezpyłowe.
Jak prezentują się pomieszczenia zaaranżowane z pomocą membran DPS®?
Antybakteryjne materiały do aranżacji sufitów mają, jak można się przekonać, wiele zalet. Przekonaj się, jak z ich użyciem zmienisz swój dom. Skontantakuj się z doradcą DPS i postaw na sprawdzone rozwiązania!
Poznaj antybakteryjne materiały do aranżacji sufitów
Dodaj komentarz